Miért választják olyan sokan a lézeres szőrtelenítést?
Éppen elég időt és energiát igényel időről időre azt megoldani, hogy megszabaduljunk a nem kívánatos szőrszálaktól anélkül is, hogy mellette ezernyi más dologra kell koncentrálnunk. Van, akinek ez mindennapos kihívást jelent, de van, akinél csak néhány hetente kerül rá sor. Ez mind attól függ, milyen szőrtelenítési módot, például borotvát, gyantát vagy epilátort alkalmazunk. Bárhogy is legyen, a szőrszálak újra és újra megjelennek, és az arc, hónalj vagy akár hát szőrtelenítés ismét indokolttá válik. Pontosan ezért, hogy ez az állandó macera, nyűg véget érjen, választják olyan sokan a lézerrel történő szőrtelenítés lehetőségét, mely véglegesen megszabadít a zavaró szőrzettől és hosszú évekre sima, bársonyos bőrt varázsol.
Milyen előnyökkel jár?
A lézeres szőrtelenítés az egyetlen olyan kezelés, mely kíméletlenül leszámol a sok bosszúságot okozó szőrszálakkal. Már az első alkalom után lényeges változást tapasztalhatunk. Természetesen ez egyénenként változó, de általánosságban elmondható, hogy a kezelés után kb. 10 nappal a lézerfényt kapott szőrszálak maguktól kiesnek, kifordulnak. A kezeléssorozat végeztével az adott területen a szőrtüszőkből bizonyítottan nem nő tovább a szőr.
Az eddigi tapasztalatok alapján elmondhatjuk egy ilyen arc, láb vagy hát szőrtelenítés igénybevételétől – több tíz évre tekintve – nem csak az időnk térül meg, de a pénztárcánk is fellélegzik. Egy összegben soknak tűnhet, de ha kiszámoljuk, hogy mennyit költünk és fogunk költeni ideiglenes megoldásokra, látni fogjuk, hogy ez a lehetőség égbekiáltóan költséghatékony a számunkra. Nem mellesleg felszabadítja az időnket és az energiánkat, amit a folyamatos arc, kar, hónalj, bikinivonal, láb, mellkas vagy hát szőrtelenítés felemésztett.
Minden kétséget eloszlat, hogy az esztétikai megjelenésünket romboló szőrszálaktól tapasztalt szakember segítségével, orvosi hatékonyságú lézerrel szabadulhatunk meg, mely így teljesen biztonságos és természetes eljárásnak bizonyul. Kíméletes a bőrhöz, tehát nem kell félnünk, nem okoz semmilyen problémát, nincs semmilyen mellékhatása. Mindazonáltal a különböző területek precízen kezelhetőek, nem maradnak ott kósza szőrszálak, csak az egyenletes, sima bőrfelület.

A férfiak körében egyre népszerűbb a lézeres hát szőrtelenítés
Jelentkezés a lézeres szőrtelenítés kezelésre
Amit tudni érdemes
Minden ilyen lézeres kezeléssorozatot először is egy személyes konzultáció, állapotfelmérés előz meg. Erre azért van szükség, hogy részletes megismerésre kerüljön a páciens bőrtípusa és szőrszál állaga, típusa, és színe, a kezelendő felület alkalmassága, valamint a páciens egészségi állapota. Minél sötétebb a szőrzet, annál hatékonyabb a kezelés. A legoptimálisabb kombináció a világos bőr és a sötét szőr, ugyanis a barna, sötét bőr ugyanúgy magához vonzza a lézerfényt, ami sérülést okozhat. A nagyon világos, ősz vagy pici pihés szőrzet nem alkalmas a lézeres szőrtelenítés igénybevételére, mert a lézerfény mindig a melanint keresi, a sötét pigmentben nyelődik el. Egy sötétebb bőr és világos szőr kombinációja esetén ezzel a módszerrel nem járunk sikerrel.
Attól függően, hogy milyen egyéni tulajdonságokkal, adottságokkal rendelkezik a páciens, összesen 6-8-10 kezelésre lehet szükség a tökéletes eredmény elérése érdekében. Ezt az indokolja, hogy a szőrtüsző nem mindig aktív, vagyis a szőrszál és a szőrtüsző között nincs kapcsolat, ezért ebből kifolyólag nem lehet kezelni az adott szőrtüszőt, illetve van olyan időszak, amikor úgymond a szőrtüsző pihen, és nem termel szőrszálat. Azonban minden egyes alkalommal területenként eltérő mértékben, de 20-40%-ban a szőrtüszők aktív állapotban vannak.
Egy-egy kezelés 10 vagy akár 90 percig is eltarthat, amit a szőrtelenítendő terület nagysága és a szőrzet sűrűsége befolyásol. Nem mindegy, hogy például arc, hónalj vagy láb, hát szőrtelenítés történik lézerrel. Két kezelés között legalább 4-6 hétnek kell eltelnie, ez az idő viszont kezelésről kezelésre kitolódhat. A kezelések közti időben tilos gyantázni vagy más tartós módszert bevetni, kizárólag borotva használata engedélyezett.
Ahhoz, hogy már az első kezelés is hatékony legyen, nem ajánlott a napozás és a szoláriumozás már a lézerrel történő szőrtelenítés előtt 4 héttel, valamint a szőrszálaknak el kell érniük a néhány milliméteres hosszúságot.

Tartósan sima lábak mindennapjaink kényelméért
A lézeres technológia lényege, hogy lézerfényt a sötét színű szőrszálak elnyelik, ahol hőenergiává alakul át. Ezt a hőenergiát a szőrszálak levezetik a szőrtüszőbe, melyben a hő hatására leállítja a szőrtermelő sejteknek a működését. Semmilyen roncsolódás, sérülés nem történik, a szőrtüsző épségben marad, csupán nem termel új szőrzetet. A páciens és a kezelést végző szakember is kap egy védőszemüveget, hogy az esetleges lézersugarak ne okozzanak problémát.
A kezelés feltétele, hogy a szőrszálak legalább 1-2 mm-esek legyenek, hogy a lézerfényt magukba tudják szívni.
A lézeres szőrtelenítés nem jár lényeges fájdalommal, apró, csipkedő érzést érezhetünk, azonban minden egyes alkalommal ez az érzés csökken.
A kezelések után 4 hétig szintén nem ajánlott a napozás és a szolárium, egyébként semmilyen mellékhatással nem jár ez a szőrtelenítési módszer.
A kezelés egyik kizáró oka, hogy a páciens ne legyen menstruációs időszakban, illetve nem végezhető terhesség, fényérzékenység vagy olyan betegség, gyógyszer szedése esetén, ami meggátolja, hogy ezt a fajta szőrtelenítést igénybe vegye.
A lézeres szőrtelenítés 7-8 évig tartós megoldást nyújt, ezután a lappangó sejtekből kinőhetnek szőrszálak, hiszen a hormonális változások ezt befolyásolják, azonban ettől a csekély mennyiségű szőrzettől egy emlékeztető kezeléssel megszabadulhatunk.
Milyen területeken végeznek leggyakrabban lézeres szőrtelenítést?
Korunk szépség trendje megköveteli azt, hogy szinte teljesen szőrtelenek legyünk mindenhol. Ennek megfelelésképpen testünkön több helyen is érvényesül a tartós szőrtelenítés alkalmazása.
A végtagok mellett az egyik leggyakoribb terület a hónalj. Nem csak esztétikai, de higiéniai szempontból is fontos a végleges hónalj szőrtelenítés mindkét nem számára, ami így nem okoz kellemetlenséget és diszkomfort érzetet a mindennapokban, ráadásul a folytonos eltávolításáról sem kell gondoskodni.
Nem meglepő tény, hogy a listán szinte elsők között szerepel az intim szőrtelenítés is. Ennek a népszerű területnek a kezelése más módszerekkel, pl. gyanta, igencsak körülményes lehet, mivel itt a fenékvonal, a bikinivonal, az alhas és a teljes fazon szőrtelenítése is szóba jöhet. Különösen kényelmes eredményt jelent egy fürdőruha vagy egy fehérnemű viselése esetén, emellett sokkal jobban érezzük magunkat tőle. Az intim szőrtelenítés egy nagyszerű példája annak, hogy a lézeres kezelés még a legérzékenyebb testrészeken is biztonsággal alkalmazható.

Intim szőrtelenítés lézerrel is biztonságosan végezhető
Nőként az arcon megjelenő szőrszálak önbizalom pusztítóként tesznek tönkre minden egyes napot. Sajnos vannak, akiknél hormonális probléma miatt itt is megjelenik a szőrzet. Leginkább a szemöldök, a bajusz és az áll alatt nőnek meg erősebb formában. Ebben az esetben egy borotva használata csak ront a helyzeten. Ennek a kényes jelenségnek az orvosolása, a végleges arc szőrtelenítés, ami egy megváltás a páciensek számára. A férfiakkal egyetemben pontosan ezért az egyik leggyakrabban végzett kezelés.
A végleges hát szőrtelenítés kimondottan a férfiakat érinti. A férfi hormonok túlzott működése miatt az egyáltalán nem kívánatos, se nem esztétikus szőrzet borítja be a hát felső részét vagy teljes egészét. Itt a lézeres módszer olyan megoldást nyújt, ami nem csak átvitt értelemben, de szó szerint is leveszi a terhet az ember hátáról.
Összességében a végleges lézeres szőrtelenítéssel egy olyan lehetőség nyílt meg mindenki előtt, ami nem csak sima bőrt, de könnyedebb és önfeledtebb érzést nyújt az életünkben.
Időpontot foglalok lézeres szőrtelenítés kezelésre
Tartós szőrtelenítés ősszel
Itt az ősz, vége a nyári strandszezonnak, így előfordulhat, hogy kisebb hangsúlyt fektetünk a szőrtelenítésre, azonban a sima lábak mára már nemcsak a napsütéses hónapokban, hanem az év minden napján jóleső érzést nyújtanak. Az őszi lézeres szőrtelenítés éppen ezért is népszerű, hiszen a kezeléseket követően már egyetlen napot sem kell a szőrtől való megszabadulásra fordítani.

A végleges szőrtelenítés már nem álom, vágj bele, ha hosszútávra tervezel
Miért előnyösebb ősszel?
Felvetődik a kérdés, ha az év minden napján lehet tartós szőrtelenítést végezni, miért pont a nyári időszak után érdemes belevágni? Nos, a lézerfény élettani folyamatokra gyakorolt hatása által kevésbé terheli meg a bőrt, ha nincs kitéve erős fényhatásoknak a regenerálódás során. Mivel a lézer hőenergiát szabadít fel a szőrtüszőben, s így elpusztítja azt, a kezelést követően a napsugárzástól és magas hőmérséklettől óvni kell a bőrfelületet. Ősszel jelentősen visszaesik a napsütéses órák száma, a hőmérséklet lehűlésével és a többet takaró öltözködéssel gyorsabban regenerálódhat a bőr is. A napozás, szoláriumozás nem csak, hogy rontják a kezelés hatékonyságát, de sérülékenyebbé is teszik a bőrt, ezért a lézerrel történő tartós szőrtelenítések nagy százalékát az őszi és tavaszi hónapokban végezzük. Mivel a kezeléssorozat megtervezése és személyre szabása szőrtípustól és bőrfelülettől függ, így előfordulhat, hogy hosszabb időt vesz igénybe. Éppen ezért érdemes idejében megkezdeni, hogy a nyári időszakra már tökéletesen sima lábakkal léphessünk a medencébe.
Milyen előnyökkel számolhatunk?
Elsőre - még akkor is, ha csak kis területet érint a lézeres szőrtelenítés - soknak tűnhet a többszöri kezelés, ez azonban mindig szükséges, mivel a kezelések a szőrszálak fejlődési ciklusának megfelelően követik egymást. A szőrnövekedésnek három különböző fázisa van és a lézerfény csak az anagén fázisú szőrszálakra hat, amíg azok még kapcsolódnak a szőrtüszőkhöz. A szálakon végigfutva a lézer hőenergiájának köszönhetően elpusztítja a szőrtüszőket, amelyek ezt követően már soha többé nem lesznek képesek újabb szőrszálakat termelni. A lézerfény mindemellett nem allergizál, illetve úgynevezett szelektív hatással bír, azaz a szőrt övező bőrszövetet nem károsítja, mint a gyantázás. A kihulló szőrszálak helyén nem növekednek újak, ráadásul az általános szőrtelenítést követő szőrbenövéstől sem kell tartani, a korábbi bőrirritációk és szőrtüszőgyulladások megszűnnek. Végül, de nem utolsó sorban hosszú távon idő- és pénztakarékos megoldásról van szó, hiszen az alkalmi ismétlő és megerősítő kezeléseken kívül nincs szükség további szőrtelenítő eszközökre. Az optimális állapot elérését követően pedig teljesen megszabadulhatunk a nem kívánatos szőrszálaktól.

A test bármely pontjáról látványosan eltüntethetők a kellemetlen szőrszálak
Mire figyeljünk a lézeres szőrtelenítés előtt és után?
A kezeléssorozat időtartama alatt csak borotvával szabad szőrteleníteni a bőrfelületet, amelynek több oka is van. Egyrészt a szőrszálnak kapcsolatban kell állnia a szőrtüszővel, hogy a lézerfény lejusson és ott fejtse ki hőhatását, ami a tüsző pusztulásához vezet. Másrészt a kezelés után hagyni kell a szőrszálat magától kihullani, nem szabad kitépkedni, mert az ritkán hegesedéshez is vezethet. Kerülni kell a kozmetikumokat (parfümöt, sminket, de a testápolót és a fényvédő krémet is) a kezelendő felületen, ugyanis ezek fokozott irritációt okozhatnak. Előfordul, hogy a lézerfény kellemetlen, csipkedő érzést kelt, azonban erre is van megoldás helyi érzéstelenítő krémek formájában, illetve a lézergép beépített hűtése is orvosolhatja a problémát.
Légy türelmes! Sokan azonnali teljes szőrtelenséget várnak a lézeres kezeléstől, azonban ez minden esetben a bőrtípustól, a szőr fajtájától és színétől függ. Nem szabad elfelejteni, hogy a növekedési fázisok is eltérőek, így mindig másik szőrszál aktivizálódik. Ez egy hosszútávú befektetés, amely sima és szőrtelen bőrfelület formájában térül majd meg!
Jelentkezz be most a kezelésre!